Fitfor/life Physiotherapy

(Source: https://www.facebook.com/fitforphysio/)

Fitfor/life Physioth - Nurture your minds with great thoughts. To | Cubital tunnel syndrome is a condition that | Obstacles can’t stop you. Problems..

Latest Articles
Inspiration from a Blind Martial Arts Athlete

Inspiration from a Blind Martial Arts Athlete

Inspiration from a Blind Martial Arts Athlete: Here’s an inspiring story of a blind martial arts athlete that revives the can-do spirit within each of us.
Related Articles

Photos from Hastane Cafe's post - Hastane Cafe 2017-10-22 13:47

Şu insanları anlamıyorum. Adam okumuş hemşire olmuş daha da kendini geliştirmiş ne bileyim işte enfeksiyon hemşiresi, eğitim hemşiresi olmuş insanlara eğitim veriyor seminerler düzenliyor , diğer taraftan ameliyathaneler de çok büyük ameliyatlarda asistanlık yapıyor büyük bir soğukkanlılıkla damar kesiyor estetikçi gibi sutur atıyor falan, diyalize bakıyosun o cihazları en ince ayarlarına kadar olaya hakim insana böbrek oluyor resmen , yoğun bakımlar bir sürü hasta dolu entübe, monitörize, çoğunun durumları çok ağır bi komplikasyon geliştiği zaman anında müdahale edebilen, solunum cihazlarını çok iyi kullanan, doktor olmadığında hızlı bir şekilde kendi karar verip hayati müdahaleler yapabilen hemşirelerle dolu sabahlara kadar başında nöbet tutuyor. Senin o tutmayı bile beceremediğin küçücük bebeklere miligramlarla ilaç hesaplayıp neredeyse gözle göremediğin damarlardan veriyolar ve daha bilmediğim bir sürü şey . Anestezi teknisyenleri / teknikerleri zaten şu kalıba uyuz olurum anestesi=narkozcu ulan teres anestezi alan her hasta bi kere risk her an bir sorunla karşılaşabilirsin hastayı sağlam aldın sağlam teslim edeceksin büyük bir ustalıkla entübe eder ki çoğu zaman kolay olmayabilir, ameliyat bitene kadar saniye saniye vücut fonksiyonlarını takip eder beklenmedik bi durumda sen rüyanda angelina jolie ile deniz topu oynarken o müdahelesini yapar ve herşey normale döner uyandırır ve mutlu mesut gidersin. Paramedic/ ATT/ acil ekipleri seni hayatla ölüm arasında ki çizgiden alır çocuklarına ve ailene yeniden kavuşursun , kaza yapmışsın arabanda sıkışmış çaresiz bekliyosun yoldan geçen vatandaş müdahele etse belki öleceksin belki sakat kalacaksın ama senin geç kaldı diye küfür ettiğin dayak attığın o kurtarıcı meleğin gelir seni en ufak bi zarar görmeden çıkarır ve hastaneye götürür yolda ki müdaheleyi yine kendisi yapar acilde kanama geçirsin kalp krizi geçirirsin kalbin durur yine bu tecrübeli insanlar almış olduğu bilgi, eğitim doğrultusunda seni hayata bağlar tedavi eder ve bu insanlar hayat kurtarınca ,seni tedavi edip şifayla eve gönderince , çoğunu iyileştirince mutlu olurlar ama hakettiği saygıyı nedense bir türlü göremezler aklıma gelen en sinir bozucu durumlardan bazıları , adam soruyo : -ne iş yapıyosun ? -hemşireyim. - hmm napıyon tansiyon falanmı ölçüyon kayıt mı tutuyon ? - yok kuru pasta limonata dağıtıyom (deli olursun) veya -ne işyapıyosun evladım? -anestezi teknikeriyim -aman seninki de işmi daya narkozu uyusun ohh bi de şunlar var. -neyiniz var beyfendi / hanfendi ? -sen ne anlarsın lan doktor yokmu ? - doktor şimdi çıktı veterner var çağırayım mı ? neyse işte a dostlar, sevgili vatandaşlar , romalılar , hemşirelik o bildiğiniz sadece tansiyon ölçen aşı yapan karakterden ibaret değil bu işi kolay öğrenmedi birazcık saygı lütfen . hemşireni üzme, kötü gözle bakma , saygılı hoşgörülü davranki oda isteyerek işini yapsın yine faydası sana olacak merak etme hadi eyvallah...(